МВР со детали за апсењето во Палас

Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас, но повеќе детали не откриваат. Велат дека во тек е опсежна полициска операција. -Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во А. Палас. Приведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни разговори. Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени, велат од МВР.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *