Масовна тепачка на плоштадот „Скендер бег“ во Скопје

На 26.08.2019 околу 23:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека повеќе лица, почнале расправија во угостителски објект на плоштадот „Скендер бег“. Според пријавата, потоа физички, надвор од објектот, ги нападнале Н.М.(20), Б.М.(17), Ф.Х.(17), Ф.В.(17), П.С.(17) и Д.М.(45), сите од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *