Марин: Оваа сезона нема да се доигра, загрижен сум и за стартот на следната

Директорот на Удинезе Пјерпаоло Марино рекол дека сезоната во англиската Премиерлига е завршена. Марино имал точни информации, запознаен е со ситуацијата бидејќи сопствениците на Удинезе се и сопственици на Вотфорд. Според Марино во Премиерлигата ќе се случи белгиското сценарио. Белгијците минатата недела прогласија крај на првенството, а титулата ја освои Клуб Бриж. „Белгијците веќе ја откажаа сезоната, не се исплашија од заканите на УЕФА. Во Англија Премиерлигата ќе излезе со исто соопштение бидејќи ситуацијата е сериозна. Се надевам дека ќе можеме да уживаме во фудбалот откако ќе заврши пандемијата. Колку и да бидеме без фудбал не е важно, најважно е животот да започне да се одвива нормално. Загрижен сум и за наредните сезони, не само за оваа“, рекол Марино. Во Премиерлигата по 25 кола води Ливерпул со 25 поени повеќе од Манчестер сити.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *