Крофни со шеќер во прав: Седењето дома може да биде многу забавно

Незаменлив десерт, крофни со шеќер во прав. СОСТОЈКИ:

  • 3 јајца
  • 250 гр. кисело млеко
  • 250 гр. брашно
  • 1 лажиче сода
  • шеќер во прав за горе, ванила
  • масло за пржење

ПОДГОТОВКА:

  • Се матат јајцата со кисело млеко и се додава брашно со сода.
  • Се меша и се добива хомогена смеса.
  • Се загрева масло и се вадат крофни па се пржат.
  • Се сервираат со ванила и шеќер во прав горе.

извор:готви.мк

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *