Кривична пријава за двајца охриѓани за дрога

Полициска станица Гевгелија поднесе кривична пријава против В.К.(27) и С.Б.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. При извршен преглед од страна на полициски службеници на 12.07.2019 во Стар Дојран, на ул.„Маршал Тито“, околу 19.30 часот, кај пријавените, како сопатници во патничко возило „пежо“, била пронајдена марихуана.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *