Како бомба одекна веста дека Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ ја раскинале врската по повеќе од две децении.

Набргу потоа пејачот започна романса со Хана Хуљиќ со која се ожени и очекува дете.

Но, прашањето за неговата врска со Данијела сè уште “висеше во воздухот“.

Затоа пејачот реши да ја обелодени вистината и да го открие тоа што ја интересира јавноста.

-Во тој однос е се чисто и јасно, останавме во добри односи. Не би знаел ниту како да коментирам ниту што да кажам за сите оние текстови кои се појавија во медиумите за нас во претходниот период, изјави Грашо за Стори и додаде:

„Ме интересираат коментарите на стручните луѓе. Ги разбирам луѓето зошто им е интересно да прочитаат нешто повеќе за мене, бидејќи немам навика да вадам детали од спалната соба или од кафулето каде пијам ракија“.

Да потсетиме, Грашо и Данијела раскинаа по 24 години врска. Пејачот во февруари се ожени со Хана Хуљиќ со која чека девојче.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here