Ковач го „растура“ Баерн?!

Германските медиуми се почесто пишуваат дека ѕвездата на тимот Томас Милер е на излезна врата од клубот со кој освои многу трофеи и членува од 2000тата година.

Милер на последните 5 средби одигра само 66 минути и е се почесто на клупата по доаѓањето на Кутињо. Незадоволен од односот на тренерот Нико Ковач се очекува наредната година да побара раскин на договорот од Баерн каде во првиот тим игра од 2008г и одигра 325 натпревари на кои постигна 110 голови.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *