Connect with us

Вести

Ковачки: Дали СДСМ крие дека лицето за кое Пендаровски зборува дека било со молотов коктел е син на активист на СДСМ кој вршел поткуп на гласови?

Published

on

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки преку статус на Фејсбук прашува „дали СДСМ крие дека лицето за кое Пендаровски зборува дека било со молотов коктел е син на активист на СДСМ кој вршел поткуп на гласови“? „Одговор за обвинувањата од СДСМ за насилството на протестите: 1. Не се обидувајте да ја префрлите вината на друг. Тоа што вашиот Стево Пендаровски кажува дека се знае идентитетот на лицето што требало да употреби молотов коктел ама не сакате да одите со него во јавност, еве да ви помогнам: Дали станува збор за лице Ј.С. од Гази Баба, син на ваш активист-што делел пари и вршел поткуп за СДСМ на последните избори? 2. Уапсени ли се тие 5 (пет) лица кои носеа оружје, а еден пукаше во народот? Зошто не се? 3. Уапсено ли е лицето што фрли палета од мостот врз народот што мирно и достоинствено протестираше? 4. Зошто не беше обезбедена трасата на движење? 5. Што бараат полицајци во цивил во друштво на пиштолџиите? 6. Колку време треба да чекаме одговор за тоа кој им даде шок-бомби на младите момчиња за да ги фрлаат пред Собрание и од чиј магацин во Охрид беа украдени тие шок бомби? 7. Зошто ја вовлекувате Армијата и армиски единици во приказната? Треба да имате почит кон тие момци и девојки што професионално си ги вршат должностите, за разлика од вас, коишто ја злоупотребувате партиската говорница за да останете ден плус на власт. Нели ви е срам да плукате по единицата која ја бранеше Македонија додека вашите родители ве криеја и уживавте на Халкидики? Бандо предавничка, не се обидувајте да фрлите дамка на протестите и чистата и искрена емоција преку ваши црни сценарија. ВМРО-ДПМНЕ зборува од името на целиот народ, со силата на аргументите, а вие зборувате со аргументот на силата. Каде ви е Протоколот што го прифативте на невидено? Свесно ја поларизирате состојбата и намерно сакате да предизвикате инциденти за да ја уништите енергијата кај народот кој јасно кажува НЕ и не ви се плаши и покрај казните, притисоците и заканите. Народот е сплотен ПРОТИВ вашето предавство. Уште еден совет за пратеникот што држеше прес: Веднаш излези со докази за тоа што го тврдиш!!! Срам да ти е. Спасовски и Зечевиќ те злоупотребуваат и те пуштаат низ вода. Со лаги и конструкции одработуваш против својот народ. Заради тебе и таквите како тебе треба да се врати задолжителниот воен рок во државата. #Однародени #ЌеПаднетеИНемаДаСтанете“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Continue Reading
Advertisement Радио KISS FM – Македонска Радио Мрежа

Advertisement
НА ДЕНЕШЕН ДЕН9 mins ago

Преподобен Григориј Декаполит

Занимливости20 hours ago

Дедо, како можевте да живеете

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА22 hours ago

СЛАВЕ МАКЕДОНСКИ ДО БУГАРСКИТЕ ПИСАТЕЛИ ЌЕ ЗВУЧЕВТЕ ВАКА: ОНДУР МОНДУР КААЛАМАНДУР АКО

Вести22 hours ago

БРАВО! – НАРОДОТ ПОЧНА ДА СЕ САМООРГАНИЗИРА – ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ТИЕ ШТО ГО БРАНЕА УСТАВОТ

Вести23 hours ago

СО „МЕРЦЕДЕСОТ НА ГРУЕВСКИ“ ШТАЈНМАЕР ДОЈДЕ ВО КАВАДАРЦИ

Вести1 day ago

Муцунски: Младите од ВМРО-ДПМНЕ праќаат порака дека тие се позади принципиелно членство на Македонија во ЕУ

Вести1 day ago

Богата „частовка“: Владата одобри повеќе од 11,5 милиони евра на ЕСМ

Вести1 day ago

Здружение на оштетени штедачи: Колкава е душевната болка на Алберт Муслиу за невратен долг кон Еуростандард банка?

Вести1 day ago

Изминатото деноноќие АД ЕСМ произведе 12.586 MWh електрична енергија

Лајфстајл1 day ago

Соња Тарчуловска одново е на сцената, овој пат со песна од ќерка и Мелани: Замина „Во бело“, се враќа- „Со црвено“ (ВИДЕО)

Вести3 weeks ago

Жител од Загоричани Егејска Македонија со порака до Каракачанов

Uncategorized3 weeks ago

НА ДЕНЕШЕН ДЕН1 week ago

Во 1939 г. во Хрватска излезе „Бели мугри“ од Кочо Рацин, антологија на болките и страдањата на македонскиот народ

Вести6 days ago

Црквата со јасна порака: Историската комисија да ги тргне рацете од Охридската архиепископија

Вести2 weeks ago

Брзата реакција на пожарникарите спречија хаварија

Лајфстајл3 weeks ago

Отворен 75. Филмски фестивал во Кан

Занимливости3 weeks ago

Дали знаете колку чини 1 килограм талиум од рудникот Алшар на светскиот пазар?

Вести6 days ago

Koj е Костадин Костадинов кој среде Скопје порача дека сме Бугари: Има проруска партија и најмногу мрази Македонци, Роми и мигранти

Вести5 days ago

ПРОФ. ЛИМАНИ: Обединета Албанија не е веќе табу ни утопија, лесно со Косово и територии од Македонија, потешко со Србија и со Црна Гора

Лајфстајл4 weeks ago

Бојана Скендеровски гостуваше на Прва ТВ и ја промовираше српската верзија на песната „Среќа и несреќа“

Историја

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА22 hours ago

СЛАВЕ МАКЕДОНСКИ ДО БУГАРСКИТЕ ПИСАТЕЛИ ЌЕ ЗВУЧЕВТЕ ВАКА: ОНДУР МОНДУР КААЛАМАНДУР АКО

ИЛЈАДА ЗБОРОВИ ВО ОДБРАНА НА МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА Матица на македонските иселеници ја објави Беседата на Славе Македонски пред Управниот одбор на...

ЛЕГЕНДИ5 days ago

Борис Сарафов (1872 – 1907)

Борис Сарафов (12 јули 1872 – 28 ноември 1907) бил македонски револуционер, раководител и војвода. Бил водач на Врховниот Македонски...

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА2 weeks ago

Иконописецот Гаврил се потпишал Македонец во 1897-ма кога Тито што ги „измислил“ Македонците имал само 5 години

Македонците од Пиринска Македонија објавуваат сведоштво од црквата Св. Архангел Михаил во Берово, каде иконописецот во 1897 година се потпишал...

ЛЕГЕНДИ1 month ago

Димитар Богоевски – Мите (1919 -1942)

Димитар Богоевски – Мите (31. X. 1919 – 12. IX. 1942) е Македонски поет и револуционер, народен херој. Познат како...

ЛЕГЕНДИ1 month ago

Димитрија Чуповски (1878 – 1940)

Димитрија Чуповски (Папрадиште, Велешко, 8. XI 1878 – Ленинград, СССР, 29. Х 1940) – е македонски деец, еден  најистакнатите афирматори...

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА1 month ago

23.октомври 1893 – Во Солун е основана Внатрешната Македонско-Одринска Револуционерна Организација (ВМОРО)

Ввна точка на дејноста на ВМОРО е организирањето на Илинденското востание во 1903 година во Македонија и на Преображенското востание...

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА2 months ago

Јосип Броз Тито на 11 Октомври во Скопје

Денес е 11 Октомври Денот на востанието на македонскиот народ во 1941 годин против фашистичкиот окупатор во Македонија и со тоа...

ЛЕГЕНДИ2 months ago

Ламбо Василев

Ламбо Василев (1876 – ?) е македонски револуционер, член на Македонската револуционерна организација. По професија бил столар. Во 1902 година...

ЛЕГЕНДИ2 months ago

Димитар Мирчев (1865 – 1938)

Димитар Мирчев (23. X 1865 – 13. VI 1938) е македонски деец и револуционер,  член на ЦК на ТМОРО. Познат...

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА2 months ago

Карта од Македонија која се криеше од јавноста

Вистината за Македонија една и единствена , кога немало Грци , Бугари , Срби и Албанци како најстара нација 10.000...