Каков Роналдо, повисоко скока Кирил Лазаров! (ФОТО)

Најдобриот ракометар на македонската репрезентација која моментно учествува на Европското првенство е секогаш во центарот на вниманието.

Вистинска гол-машина, тоа го докажува и на 39 години на континенталниот собир, после две кола има вкупно 19 погодоци во прелиминарната фаза во Виена.

принтскрин/ehf-euro
фото: ehf-euro/Uros Hocevar/kolektiffimages

Десниот бек на францускиот ракометен клуб Нант е еден од најдобрите ракометари во светот, а статистичарите објавија уште еден многу интересен податок околу нашиот репрезентативец.

Лазаров има направено одраз од дури 74 сантиметри и е на делба на првото место во оваа категорија.

Тоа е дури за три сантиметри подобро од португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо, играчот на италијанскиот шампион Јувентус.

Членот на „Старата дама“ скокна дури 71 сантиметар во фантастичниот погодок со глава на дуелот против Сампдорија.

The post Каков Роналдо, повисоко скока Кирил Лазаров! (ФОТО) appeared first on Слободен печат.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *