Има разлика: Мицкоски зборува за реалните проблеми на граѓаните додека Заев ја спореди короната со танцување (ВИДЕО)

Партијата ВМРО-ДПМНЕ на својата официјална страна на Фејсбук сподели видео од гостувањето на Зоран Заев и Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на телевизија канал 5. Во истата Заев коронавирусот го спореди со чекан и танцување, додека Мицкоски вели дека наместо танцувањето граѓаните имаат реален проблем како да се справат со коронавирусот. https://www.facebook.com/vmromakedonija/posts/10158519066479260

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *