Икарди ќе игра против Реал Мадрид!

Играчот на ПСЖ, Мауро Икарди, ќе биде на теренот на натпреварот од првото коло од Лигата на шампионите против Реал Мадрид од самиот почеток, пренесува „Ле Парисиен”. Аргентинецот на крајот на летниот преоден рок се пресели во францускиот клуб од Интер како позајмица.

Од Икарди навивачите и раководството на парискиот клуб очекуваат да помогне во обидот да се остварат подобри резултати во елитното натпреварување во споредба со минатите сезони кога беше доживеана рана елиминација.

Летово одлучи повремено да го напушти милански Интер и се пресели во редовите на ПСЖ како позајмица.

Натпреварот ПСЖ – Реал ќе се игра денеска од 21.00 часот во Париз. Во рамките од истата група A од 18.55 часот Клуб Бриж е домаќин на Галатасарај.

Во останатите денешни дуели вреди да се одвојат пресметките помеѓу Атлетико Мадрид-Јувентус, Баерн Минхен-Црвена Звезда, а Динамо Загреб на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е домаќин на Аталанта од 21.00 часот.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *