Жонглирањето со тоалетната во заборав, нов предизвик од Џеси Лингард (ВИДЕО)

Овие денови меѓу фудбалерите популарен е предизвикот жонглирање со тоалетна хартија, но играчот на Манчестер јунајтед се одлучи за нешто поразлично.

Џеси Лингард објави видео на својот Инстаграм профил, а предизвикот е од голема далечина ја сместите топката во корпата за отпадоци.

Во тоа не успеа фудбалерот на „црвените ѓаволи“, за момент влезе топката во корпата, но веднаш потоа излезе.

View this post on Instagram

Oi Im Takin It 😉🔝🗑 thanks for the nomination @harrymaguire93 i nominate @tubessocceram @angel.gomes10 and @wrightyofficial #HomeTopBinChallenge #StayHome #StaySafe

A post shared by JLingz👑 (@jesselingard) on

Но, тоа не го спречи да го прослави барем обидот, па сега останува видиме дали другите ќе го прифатат овој предизвик.

27-годишното крило за Јунајтед од 2011 има вкупно досега 131 одигран натпревар и 17 голови. Со клубот успеа по еднаш да ги освои ФА купот, Лига купот, ФА Комјунити шилд и Лига Европа.

За најдобрата англиска репрезентација има 24 мечеви и четири погодоци.

The post Жонглирањето со тоалетната во заборав, нов предизвик од Џеси Лингард (ВИДЕО) appeared first on Слободен печат.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *