Дознајте како се однесува секој хороскопски знак во изолација!

Сите сме во иста ситуација во моментов и за да го зачуваме сопственото, но и здравјето на другите, најдобро што можеме да направиме е да останеме дома.

Но, не сите сме еднакви во изолација и некои ja издржуваат многу потешкo, а некој полесно од другите, а тоа во голема мера зависи од хороскопскиот знак, односно од типичните карактеристики на секој хороскопски знак. Додека некои паничат, други се однесуваат сосема нормално.

Еве како се однесува секој хороскопски знак во изолација:

Овен

Тие обично спаѓаат во таканаречената категорија „подготвени“ и не се меѓуоние штоо стануваат без квасец, тоалетнахартија и други работи што луѓето во моментот масовно ги купуваат. Тие го чекале ова целиот живот и долго време ги имаат потребните резерви за да преживеат какво билоапокалиптичко сценарио, вклучувај ќи го и ова.

Бик

Дури и предова, биковите ретко ја напуштаат куќата и нивната изолација всушност беше животен стил. Тие го користат ова за да ги погледнат сите епизоди од нивната омилена серија, што е нивен омилен начин за поминување на времето.

Близнаци

Откако ги поминаа првите 24 часа со редење на полицата за книги, следниот ден тие се восхитуваат на неа. Потоа решаваат да ги преуредат сите книги поразличен критериум и слично. Близнаците во изолација дефинитивно не се досадуваат, но тие обично не прават ништо продуктивно.

Рак

И тие цел живот сонуваат за апокалипса, но за разлика од овните, тие не се подготвуваат за тоа. Затоа, тие честопати се принудени да ја напуштат куќата за време на изолацијата, но ова исто така ги возбудува, затоа што талкаат меѓу празните полици во продавниците чувствувајќи се како да се во нивниот омилен филм за зомби.

Лав

Колку и да се обидат да се придржуваат кон пропишаните мерки, лавовите едноставно немаат срце да ги откажат сите средби со своите блиски, затоа што се свесни колку тие значат за другите. Затоа тие најчесто се организатори на корона забави и дружења. Можете ли да ги обвините затоа?

Девица

Штом дознаа што следува, девиците направија список на сè што им треба за следните неколку месеци. Потоа, тие организираа сè совршено и направија нов распоред и тие излегоа од куќата и продолжија да живеат вообичаено, како ништо да не се случило.

Вага

Вагите го преместија својот живот во изолација на сите 10 социјални мрежи што ги користат, каде што секојдневно објавуваат инспиративни цитати и фотографии од стари патувања,коментираат, навлегуваат во дискусии… Генерално сите што ги следат се нервираат од оваа нивна активност на социјалните медиуми.

Шкорпија

Во изолација се од летото 2019, кога требаше да заборават на социјалниот живот заради своите акумулирани обврски. Шкорпиите сега се најдоа во ситуација кога веќе немаат ништо паметно да работат и жалат што не ги одложија обврските.

Стрелец

Стрелците првите денови ги поминаа во изолација барајќи ефтини патувања и ја планираа својата следна авантура по бескрајна цена. И тогаш тие ја сфатија тежината на ситуацијата и се свртија кон потрага на нови рецепти и испробување на истите.

Јарец

Кој е во изолација со јарец, веројатно веќе ги изгубил нервите. Јарците мораат да држат сè под контрола, вклучително и членовите на нивните семејства, а затоа сметаат колку пати ги миеле рацете дневно, колку калории трошеле и прават многу други иритирачки работи. Затоа често се караат со семејството.

Водолија

Водолиите одлично го ценат времето што го поминуваат сами, па затоа првите два дена во изолација ги поминуваат како вистински хедонисти. Но, откако ги изедоа сите залихи на благои завршија со 48 часа филмски маратон, одеднаш им се јавува желба за дружење со луѓе, затоа што знаат дека сега тоа е невозможно.

Риби

Добродушните риби се подготвени да помогнат на секој што има некаква потреба, но и на оние на кои не им е потребна помош, така што тие не дозволуваат никој од семејството да работи. Затоа на луѓето кои се со нив во изолација им е многу досадно.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *