Дневен хороскоп за петок, 22 мај 2020 година

ОВЕН Работа: Премногу се потпирате на другите луѓе и не ви е лесно некои работи да ги превземете на себе и сами да ги завршите. Љубов: Ќе запознаете личност која во вас ќе разбуди радозналост, но и чувство на несигурност и страв. Здравје: Хронични проблеми. БИК Работа: Денеска може да донесете пресудни одлуки за вашата иднина. Пред вас е добар ден. Љубов: Се чувствувате осамено иако сте во врска и не сте задоволни од односот со партнерот. Здравје: Нервниот систем е чувствителен. БЛИЗНАЦИ Работа: Многу веројатно е да морате да менувате некои работи на полето работа во следниот период. Љубов: Сфаќате дека партнерот сака да му бидете максимално посветени и неговата посесивност ви пречи. Здравје: Проблеми со уринарниот тракт. РАК Работа: Финансискии пресврти ви носат стрес и тензии и чувствувате дека тлото под нозете ви бега. Љубов: Можно е да имате проблеми во врската поради партнерот кој не е искрен кон вас. Здравје: Избегнувајте алкохол. ЛАВ Работа: Можно е да правите големи грешки кога е во прашање работа и ќе ви биде потребно доста време да ги исправите. Љубов: Ве очекува поволен ден за почетокот на врска со вашата симпатија. Здравје: Проблеми со главоболка. ДЕВИЦА Работа: Дошло време да се посветите да ја проширите својата работа и некои работи ги менувате на подобро. Љубов: Свесни сте колку маани има вашиот партнер, и го прифаќате без оглед на се затоа што навистина го сакате. Здравје: Проблеми со хроничен умор. ВАГА Работа: Можно е долго да чекате на остварување на работен проект кој ќе ви донесе подобрување на финансиите. Љубов: Моментално љубовта не ви е на прво место, туку сте свртени кон некои други работи. Здравје: Проблеми со бубрезите. ШКОРПИЈА Работа: Вие не сакате да се прилагодувате кон другите и на работното поле да најдете најдобро можно решение. Љубов: Вашата врска со саканата личност полека доаѓа до неповолна фаза и ви се јавуваат нови проблеми. Здравје: Добро. СТРЕЛЕЦ Љубов: Ќе имате повеќе слободно време во текот на денешниот ден затоа што не ве очекуваат голем број обврски. Љубов: Се повеќе сте сигурни дека крај моменталниот партнер и сакате да остварите стабилност на љубовното поле. Здравје: Можни проблеми со алергии. ЈАРЕЦ Работа: Ифрустрирани сте поради однесувањето на своите соработници и на работното поле имате многу нервози и проблеми. Љубов: Моментално ви е убаво со партнерот и се чувствувате добро кога поминувате време заедно. Здравје: Проблеми со варењето. ВОДОЛИЈА Работа: Ако сте биле во караница со некој од колективот, сега ве очекува шанса да најдете компромис. Љубов: Убаво се сложувате со саканата личност и уживате во моментите кои ги минувате заедно. Здравје: Проблеми со притисокот. РИБИ Работа: Можно е прилично брзо да донесете многу важна одлука и подоцна ќе се каете за истата. Љубов: Денешниот ден е поволен по ова прашање. Пред вас се убави промени. Здравје: Настинка. извор: нетпрес

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *