Дневен хороскоп за вторник, 7 април 2020-та

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате на ова поле, и на некој начин пробувате да ги промените. Љубов: Во врската не ја добивате љубовта која ви е потребна, и подготвени сте да одите напред. Здравје: Малаксаност. БИК Работа: Вашата комуникација со соработниците во следниот период би можела да доведе во нови, креативни решенија. Љубов: Како да немате желба со партнерот да разговарате на многу теми, некако се повлекувате во себе. Здравје: Црниот дроб ви е чувствителен. БЛИЗНАЦИ Работа: Иако не очекувате многу, денешниот ден би можел да ви донесе некои пресврти по ова прашање. Љубов: Вашата врска со саканата личност ќе ја донесете до раскрница на некој начин. Сакате големи промени. Здравје: Добро. РАК Работа: Чувствувате дека дошол моментот да се фокусирате на други работи за да одморите од работа, и да ја оставите на страна. Љубов: Можно е да ви е многу тешко пред саканата личност да ги покажете своите чувства. Здравје: Контролирајте ја штитната жлезда. ЛАВ Работа: Во вас постои многу елан да се посветите на својата работа. Мотивирани сте и наоѓате решение за се. Љубов: Ако и покажете на саканата личност подготвеност за компромис, вашиот однос би можел да се поправи. Здравје: Проблеми поради стрес. ДЕВИЦА Работа: Покажете трпение во комуникацијата со соработниците за да успеете да најдете заедничко решение. Љубов: Крајот на вашата врска доаѓа во следниот период. Ќе ви треба време за да бидете подготвени за нова љубов. Здравје: Проблеми со уринарните патишта. ВАГА Работа: Ве чека период во кој генерално ќе бидете задоволни од ситуацијата која ја имате на работа. Не ве очекуваат големи грижи. Љубов: Промените кои вашиот партнер ги сака, сега се тешко изводливи. Можно е да имате несогласувања. Здравје: Имате вишок енергија. ШКОРПИЈА Работа: Време е да донесете одлука околу почнување на нова работа. Подготвени сте да се посветите на нови предизвици. Љубов: Со саканата личност имате доста рапсравии. Следниот период не е поволен за вашиот однос. Здравје: Проблеми со грлото. СТРЕЛЕЦ Работа: Добивате се повеќе понуди на работното поле. Подготвени сте да се посветите на своите работни цели. Љубов: Периодот кој претстои на некој начин е предизвикувачки за вас. Имате шанса за врска. Здравје: Внимавајте на здравјето. ЈАРЕЦ Работа: Ви станува јасно дека со своите соработници имате различни ставови и не се вклопувате најдобро. Љубов: Ако постои личност која ви се допаѓа, би можеле да го освоите неговото внимание. Здравје: Наклонетост кон меланхолија. ВОДОЛИЈА Работа: Бидете подготвени на изненадувања кога е во прашање ова поле. Нема да биде се онака како што очекувате. Љубов: Вистинско време да се смирите со партнерот од минатото кон кој и натаму имате чувства. Здравје: Психолошки проблеми. РИБИ Работа: Се наоѓате под голем стрес. Денешниот ден ви носи мали работни проблеми. Љубов: Ве чека ново познанство со личност која е родена во некој земјен знак. Подготвени сте за љубовни промени. Здравје: Редовно јадете. извор: нетпрес

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *