Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Во дербито на 12. коло во Серија А, Јувентус со 1:0 го совлада Милан и со трите освоени бодови „старата дама“ се врати на врвот на табелата.

Paulo Dybala Goal… Beautiful team goal… pic.twitter.com/crMOPUQEAe

— Forza Juventus Videos (@ForzaJuveVids) November 10, 2019

Јунак на средбата беше Пауло Дибала кој во 55 минута влезе во игра место Кристијано Роналдо, за во 77. минуита да го постигне единствениот гол на средбата. Со новите три бода, Јувентус има 32 бодови и го помина Интер на врвот табелата, кој пак заостанува само еден бод.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *