Да му завиди и Мурињо: Хаџиевски со неверојатен пресврт за ГИНИС!

Иако неговиот клуб имаше негатива од 1:3 во 89. минута, непосредно пред паузата, се случи неверојатен пресврт за седум минути.

Во рамките од втората фудбалска лига во ОАЕ, составот на Емирејтс Клуб со 4:3 на домашен терен го совлада Ал Араби.

принтскрин/фејсбук

Тоа беше вкупно деветта победа сезонава (2019/20) и Емирејтс Клуб е на добар пат да обезбеди настап во елитата.

На својот фејсбук профил се огласи и нашиот поранешен селектор после неверојатната победа:

– Денес од 1:3 во 89 минута до 4:3 за седум минути, невиден натпревар – напиша Хаџиевски на Фејсбук.

The post Да му завиди и Мурињо: Хаџиевски со неверојатен пресврт за ГИНИС! appeared first on Слободен печат.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *