Глупост на годината, Бледсо го насмеа кошаркарскиот свет (ВИДЕО)

Бекот на Милвоки, Ерик Бледсо на натпреварот против ЛА Клиперс направи потег кој уште сега е главен фаворит за наградата глупост на годината. Имено, при резултат 101:94 за неговиот тим, Бледсо стоеше на аут линијата за да уфрли топката во игра, но кога судијата му ја даде топката тој тргна на противничката половина. За негова среќа, киксот не се одрази на конечниот резултат и Милвоки со 129:124 го совлада ЛА Клиперс.

OH NO, Eric Bledsoe 🤣🤣🤣#Shaqtin pic.twitter.com/6H7QdSUV5n

— Shaqtin’ a Fool (@shaqtin) November 7, 2019

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *