Во денови на криза еве како да подготвите домашна крема за лице и да се ослободите од брчките, без многу пари

Ноќната крема е едно од најмноќните средства за нега на лицето, која е одговорна за ефикасно обновување и правилно потхранување на неговата кожа. Но, сепак не треба да даваме премногу пари, кога постои и ова генијално решение.

Во повеќето случаи, ја плаќаме скапата амбалажа, отколку што составот е навистина ефикасен, а доколку и без тоа го претпочитате природниот начин за грижа на кожата, тогаш следниот рецепт е идеален за вас.

Домашна крема за беспрекорно лице против брчки

Потребни состојки

  • 2 супени лажици сок или гел од алое вера
  • 1 супена лажица зејтин
  • 2 супени лажици млеко во прав

Начин на подготовка

Добро измешајте ги сите состојки заедно, а добиената смеса додадете ја во тегла и истата складирајте ја во ладилникот. Ова количество на состојки е доволно за добивање на смеса соодветна за мала тегла.

Истата ефикасно ќе ви помогне во борбата против несаканите и здодевни брчки и е особено одлична за ублажување на првите знаци на стареење. Кремата се смета за идеална за сите дами над 25 години.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *