(ВИДЕО) Саутемптон ги искористите сите подароци, прво од Погба…

Пол Погба играше добро од рестартот на сезоната во Премиер лигата, но вечерва може да се посочи како еден од виновниците за киксот на Манчестер Јунајтед против Саутемптон.

Тој беше виновник за првиот гол што го постигнаа „светците“ во 12. минута кога ја загуби топката пред својот шеснаесетник.

Следуваше центаршут на втората статива и отворање на резултатот од Армстронг. Јунајтед подоцна имаше водство од 2-1, но не успеа да го задржи до крајот.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *