ВИДЕО: Роналдо со бравура против Џенова – ваков гол постигнува по цели 611 дена

Пред самиот крај на мечот Џенова – Јувентус, гостите од Торино водат со 1:3.

Посебно атрактивен гол на оваа средба постигна Кристијано Роналдо од дваесетина метри, каде немоќен беше голманот на Џенова.

Верувале или не, Роналдо постигнува гол надвор од 16-кот по цели 611 денови.

After 611 days he scored goal from outside of box against 17th rank team, stastpadding szn…

— FATISTIC (@FATIstic_) June 30, 2020

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *