ВИДЕО: Рома победи кај Јуве, Интер ја совлада Аталанта за 2. место во Серија А

Заврши официјално и Серија со неколкуте натпревари вечерва кои беа одиграни.

Јувентус беше поразен на домашен терен од Рома со 3:1, за гостите стрелци беа Калиниќ и два гола на Пероти, додека за Јувентус стрелаше Гонзало Игуаин.

Јуве имаше комодитет и да загуби вечерва, бидејки претходно ја обезбеди титулата.

Интер вечерва победа кај Аталанта со 0:2 и официјално го обезбеди второто место на крај од сезоната. Стрелци за гостите беа Дабросио и Ешли Јанг.

Од останатите натпревари, Наполи го победи Лацио со 3:1, додека Милан победи со уверливи 3:0 против Каљари.

Единствен натпрева без победник вечерва беше мечот Бреша – Сампдорија 1:1.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *