(ВИДЕО) Петре Шилегов до екс фудбалерот на Вардар: Најдете 2 милиони евра да го спасиме клубот

Пред неколку дена беше објавено дека Сергеј Самсонеко ќе го врати клубод на Град Скопје, а познато е дека „црвено-црните“ се во голема финансиска криза.

Вечерва првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов беше гостина на ТВ 21 во дебатниот магазин „Click Plus“ а соговорник му беше Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ кој впрочем е екс фудбалер на клубот.

Она што јас го имам како сознанија, ФК Вардар, поточно сопственикот Сергеј Самсоненко има долг над 2 милиони евра. Што неисплатени плати, аконтации. Секој добар совет што ќе значи влез на 2 милиони евра во касата на Вардар јас ќе прифатам.

Петре Шилегов вечерва: Најдете 2 милиони евра и да му помогнеме и да го спасиме ФК Вардар

Gepostet von Спортски удар am Donnerstag, 21. Mai 2020

Ако вие имате начин да ми кажете како да се помогне на Сергеј и да му бидат дадени 2 милиони евра да го спасиме Вардар јас ќе сум прв што ќе ви ја пружи раката. Еве ви го челинџот, да помогнеме на Вардар сесе сложува. Најдете два милиони евра да му помогнем на Вардар.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *