(ВИДЕО) Два гола за четири минути – Интер живее!

Иако со минимални шанси, Интер се уште е во борбата за шампионската титула во италијанското првенство.

Parma 1-0 Inter – Gervinho sends Candreva packing pic.twitter.com/ZGFPnCe4JR

— Empty Serie A Stadiums (@EmptySerieA) June 28, 2020

Вечерва се чинеше дека е во загубена позиција на гостувањето кај Парма, до 83. минута имаше негатива од 0-1, но на крајот триумфираше со 2-1. На голот на Жервињо, израмни Де Фрај, а потоа Бастони се погрижи за конечниот пресврт.

THE EQUALIZER!

Stefan de Vrij brings Inter level – do they have time to go and win it? pic.twitter.com/wTV6t1WwO1

— DAZN Canada (@DAZN_CA) June 28, 2020

На десет кола пред крајот на сезоната Интер има осум бода помалку од лидерот Јувентус и четири од второпласираниот Лацио.

Saiu do banco a virada da Inter. Cruzamento de Moses, gol de Bastoni, sozinho na pequena área. Parma perdeu Kucka, expulso, por reclamação após o gol de empate

— Leonardo Bertozzi (@lbertozzi) June 28, 2020

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *