Финансиските проблеми во Вардар денеска почнаа да го земаат данокот, тренерот Стевче Алушовски остана без двајца клучни ракометари. По заминувањето на Криштопанс во германскиот Фуксе Берлин, неколку часа подоцна, и Павел Атман го напушти Вардар и официјално стана нов ракометар на Спартак Москва.

View this post on Instagram

ПАВЕЛ АТЬМАН – ИГРОК "СПАРТАКА" ⚡ Разыгрывающий сборной России перешел в наш клуб из македонского "Вардара". Приветствуем новичка и желаем успехов в составе красно-белых! #гандбол #Спартак #СпартакМосква #краснобелые #гандболлипучий

A post shared by Гандбольный клуб «Спартак» (@spartak_hb) on

Атман е поранешен ракометар на скопски Металург, кој летово дојде во Вардар, откако претходно играше за Хановер, Мешков Брест, Ал Џаиш во Катар, белоруски Динамо и руски Каустик.

The post Вардар продолжува да се ситни, си замина и Атман appeared first on Слободен печат.