Вардарци со две екипи ќе не претставуваат на европската одбојкарска сцена

Одбојкарскиот колектив на Вардар со две екипи ќе ја претставува Македонија на европската сцена. Имено ОК Вардар ги пријави женски и машки тим за настап во новата сезона на ЦЕВ Челинџ купот. Минатата сезона машката екипа на Вардар беше единствениот македонски тим кој се пријави по пауза од една деценија, додека женската екипа ќе биде првата по пауза од речиси 15-тина години. Потсетување дека двете вардарови екипи беа лидери на табелата во домашниот шампионат кој беше прекинат поради Корона вирусот. Фото за вовед: Видео: File sport_odbojka_vardar_tonski.mp4Категорија: Спорт плус

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *