Вести

БРОЈНИ АПСЕЊА ВО БУГАРИЈА Приведен Бојко Борисов и други членови на ГЕРБ

Published

on

Министерството за внатрешни работи на Бугарија врши претреси на различни адреси. Приведени се поранешниот премиер Бојко Борисов, поранешниот министер за финансии Владислав Горанов, поранешната шефица на буџетската комисија Менда Стојанова и поранешната шефица на владината служба за информирање Севдалина Арнаудова, потврдија за БНТ извори од МВР.

„Нема никој над законот!“ напиша премиерот Кирил Петков на својот Фејсбук профил.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Популарни вести

Exit mobile version