Автомобил изгоре на граничен премин „Стење“

Вчера во 9:37 часот било пријавено дека на Граничен премин „Стење“ настанал пожар во патничко возило во движење „Фолксваген шаран“ со бугарски национални ознаки, управувано од В.Н.(60) од ресенското село Езерани. Пожарот бил изгаснат, повредени лица нема и бил извршен увид.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *