www.Mreza.mk Македонски интернет портал

Популарни

  • Вести
  • Македонија
  • Регион
  • Свет
  • Хроника

Игор Јанушев: Македонија е на погрешна патека, а власта само го троши времето

„Разговори за обнова на Македонија“ покажаа дека граѓаните живеат тешко време исполнето со несигурност, револт и многу нерешени проблеми. Македонија е на погрешна патека, а власта само го троши

Момче нападнато на фудбалско игралиште- две лица му го одзеле и телефонот

Во Полициската станица Карпош вчера околу 20.40 часот, Н.В.Г.(49) од Скопје пријавила дека околу 19.30 часот на фудбалско игралиште две лица физички го нападнале нејзиниот 15-годишен син и му

Гледајте видео

Спорт

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме наоѓаат мене

Кристијано Роналдо синоќа погоди од пенал во поразот на Португалија од 2-1 на гостувањето кај

Нејмар со жешка хрватска манекенка ја лекува повредата! (ФОТО)

Според извештаите на медиумите, 27-годишната убавица е видена на натпреварите на францускиот фудбалски клуб ПСЖ,

Украина нов учесник на ЕП, Србите се враќаат во игра! (ВИДЕО)

„Гордиот албион“ среде Софија ја декласираше Бугарија со 0:6, по двапати во листата на стрелците

ЕП 2020: Битка со Словенија за 3-тото место

Селекцијата на Полска ги расипа сметките на нашата репрезентација во квалификациите за следното ЕП во

ПСЖ скоро еден месец без Нејмар

Бразилскиот фудбалер повредата ја доживеа играјќи за репрезентацијата, во ремито (1:1) со Нигерија во пријателски

ЕП 2020: Убедливи победи на Холандија и Русија

Фудбалерите на Холандија победија во Белорусија 2:1 и направија уште еден чекор кон пласманот на

ЕП 2020: Македонија поразена во Варшава

Македонската фудбалска репрезентација вечерва загуби во Варшава од Полска 2-0 (0-0) во рамките на осмото